Atitikties Pranešėjų apsaugos įstatymui užtikrinimas. Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų diegimas 2019 m.

Seminarą veda:
lector img
Dr. Laimonas Marcinkevičius – advokatų kontoros Marcinkevičius ir partneriai JURIDICON advokatas, praktikuojantis nuo 2003 m., nuo 1996 m. specializuojasi tarpvalstybinio verslo, įmonių, sutarčių, mokesčių teisės bei informacijos saugos srityse. Sertifikuotas projektų vadovas (PMP), turintis daugiau kaip 18 m. teisinio darbo ir vadovavimo projektų teisinėms darbo grupėms patirties, sertifikuotas rizikų valdymo vadovas, Teisinerizika.lt įkūrėjas (iniciatyvios specializuotos teisinės paslaugos verslui). VšĮ „Versli Lietuva“ verslo konsultantų tinklo dalyvis (sritys: dokumentų rengimas ir valdymas; personalo valdymas, darbo teisė ir sauga; sutarčių sudarymas ir valdymas; verslo planavimas; įmonės veiklos procesai ir veiklos efektyvumas; pardavimas ir derybos; teisiniai aspektai). Skaito pranešimus ir veda vidaus mokymus organizacijoms atitikties teisės aktams užtikrinimo ir teisinių rizikų valdymo temomis.
Programa:

Nuo 2019-01-01 įsigaliojo Pranešėjų apsaugos įstatymas. Pagal jį visos valstybės ar savivaldybės institucijos, valstybės ir savivaldybių valdomos įmonės, kitos įmonės, įstaigos ir organizacijos, kuriose dirba 50 ar daugiau darbuotojų, privalo užtikrinti atitiktį Pranešėjų apsaugos įstatymui. Konkrečiai šiose įstaigose, įmonėse ir organizacijose privalo būti įdiegti vidiniai kanalai, kuriais būtų galima pateikti pranešimą apie pažeidimą („karštoji linija“ ir pan.), būti paskirtas kompetentingas subjektas administruoti vidiniu kanalu gautą informaciją, būti pranešta apie vidinį kanalą įstaigos darbuotojams ir kitiems asmenims, būti užtikrinta vidiniu kanalu pateikto pranešimo ir jį pateikusio asmens konfidencialumas ir t. t. Viešojo sektoriaus įstaigos, stambiosios, ypač užsienio kapitalo įmonės, kuriose vadovaujamasi korupcijos prevencijos politika, turi įsidiegusios vidinius kanalus pranešimams apie daromus pažeidimus gauti. Tačiau atliktas tyrimas rodo, kad praktiškai vos vienas kitas jų atitinka Pranešėjų apsaugos įstatymo reikalavimus ir gerąją praktiką.

Interaktyvus testas. Kaip Jūsų organizacija užtikrina atitiktį pagal Pranešėjų apsaugos įstatymo reikalavimus?

Seminare nagrinėjami klausimai:

- Vidiniu kanalu pateikto pranešimo ir jį pateikusio asmens konfidencialumo užtikrinimas. Informacijos apie pažeidimą pateikimo viešai rizikos vertinimas. 6 žingsniai, kaip padaryti Jūsų organizacijos pranešėjų programą tikrai anoniminę. Kokius dokumentus pasitvirtinti ir taikyti organizacijoje? Vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu gautos informacijos tvarkymo aprašas ir jo turinys. Kokius dokumentus būtina pasirašyti su darbuotojais, kurie turės prieigą prie informacijos apie asmenis, kuriems vadovaujantis Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatomis taikomas reikalavimas užtikrinti konfidencialumą? Kokie papildymai būtini asmens duomenų tvarkymo ir saugumo dokumentacijoje? Iššūkiai kuriant veiksmingą pranešėjų apsaugos politiką ir kaip juos įveikti. Kokių organizacinių ir techninių priemonių imtis?
- Vidinio pranešimų kanalo įdiegimas (pritaikymas). 7 klausimai, į kuriuos būtina atsakyti prieš planuojant vidinio pranešimų kanalo diegimą. Kaip įrengti „karštąją liniją“ organizacijoje? Kaip veiksmingai pritaikyti esančią „karštąją liniją“ teikti, priimti, registruoti pranešimus pagal naująjį įstatymą? Tinkamas asmenų galinčių pateikti pranešimą informavimas. BDAR reikalavimų užtikrinimas diegiant vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą ir tvarkant asmens duomenis.
- Informacijos apie pažeidimus teikimas. Pranešti galima tik apie korupcinius pažeidimus – šio mito paneigimas. Ar asmuo teikdamas pranešimą turi būti įsitikinęs informacijos teisingumu? Ar asmuo, pateikęs informaciją apie teisės pažeidimą = pranešėjas? Bendra taisyklė, kad asmuo pirmiausia turi teikti pranešimą vidiniam kanalui, tačiau ar visada taip bus? Ko laukti iš ES pranešėjų apsaugos srityje?
- Informacijos apie pažeidimus priėmimas, registravimas, patikrinimas, saugojimas. Kodėl tik el. pašto nurodymas nėra tinkamas vidinis kanalas? Praktiniai patarimai, kaip patogiai vykdyti pranešimų „apskaitą“ bendrovėje.
- Informacijos apie pažeidimus vertinimas, sprendimų priėmimas. Kokių veiksmų imtis gavus pranešimą? Kaip elgtis su pranešėju: bausti negalima padėti – kur dėsite kablelį Jūs? Kaip greitai reikia sureaguoti į pateiktą pranešimą?
- Atsakomybė už pranešėjų apsaugos teisės aktų pažeidimus. Administracinė atsakomybė – ar tik tiek? Kokios kitos pasekmės, nenumatytos įstatymuose, gali kilti pažeidus Pranešėjų apsaugos įstatymo reikalavimus?

Seminaro dienotvarkė:

9:30 Dalyvių registracija
10:00 Seminaro pradžia
11:30 - 11:45 Kavos ir arbatos pertraukėlė
13:15 Seminaro pabaiga

Papildoma informacija:

Į kainą įskaičiuota: mokymosi medžiaga, kava ir arbata, el. dalyvio pažymėjimas.

MB „KATSU“ yra įrašyta į Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašą Valstybės tarnybos departamento direktoriaus 2014 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. 27V-157 „Dėl Valstybės tarnybos departamento direktoriaus 2013 m. sausio 2 d. įsakymo Nr. 27V-2 „Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašo tvirtinimo“ pakeitimo“.

Seminaro trukmė:

4 akad. val.

Seminaro kaina:

90 Eur

Eur + PVM (su pietumis)

Seminaras vyks:
  • 2019-05-21 Čiop Čiop Konferencijų centras, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2019-05-21 10:002019-05-21 13:15Europe/VilniusKatsu seminaras: Atitikties Pranešėjų apsaugos įstatymui užtikrinimas. Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų diegimas 2019 m.MB „Katsu“ laukia Jūsų seminare: Atitikties Pranešėjų apsaugos įstatymui užtikrinimas. Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų diegimas 2019 m. Seminaro data: 2019-05-21 Seminaro vieta: Čiop Čiop Konferencijų centras, Vilnius 9:30 Dalyvių registracija 10:00 Seminaro pradžia 11:30 - 11:45 Kavos ir arbatos pertraukėlė 13:15 Seminaro pabaiga Iki susitikimo! MB „Katsu“ Tel. +370 672 34901 info@katsu.ltČiop Čiop Konferencijų centras, VilniusMB „Katsu“info@katsu.lt)

Registracija

* Privalomi laukai
Taip (kaina su pietumis EUR) Ne (kaina be pietų 90 EUR)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo asmens kodą arba gimimo datą.
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
Sutinku gauti informaciją apie MB „Katsu“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Katsu“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.