Komercinių paslapčių ir kitos konfidencialios informacijos teisinė apsauga 2019 m.

Seminarą veda:
lector img
Dr. Laimonas Marcinkevičius – advokatų kontoros Marcinkevičius ir partneriai JURIDICON advokatas, praktikuojantis nuo 2003 m., nuo 1996 m. specializuojasi tarpvalstybinio verslo, įmonių, sutarčių, mokesčių teisės bei informacijos saugos srityse. Sertifikuotas projektų vadovas (PMP), turintis daugiau kaip 18 m. teisinio darbo ir vadovavimo projektų teisinėms darbo grupėms patirties, sertifikuotas rizikų valdymo vadovas, Teisinerizika.lt įkūrėjas (iniciatyvios specializuotos teisinės paslaugos verslui). VšĮ „Versli Lietuva“ verslo konsultantų tinklo dalyvis (sritys: dokumentų rengimas ir valdymas; personalo valdymas, darbo teisė ir sauga; sutarčių sudarymas ir valdymas; verslo planavimas; įmonės veiklos procesai ir veiklos efektyvumas; pardavimas ir derybos; teisiniai aspektai). Skaito pranešimus ir veda vidaus mokymus organizacijoms atitikties teisės aktams užtikrinimo ir teisinių rizikų valdymo temomis.
Programa:

Organizacijos susiranda šabloną internete, įrašo savo rekvizitus, paduoda jį pasirašyti darbuotojui ar tiekėjui ir mano, kad jos komercinės paslaptys jau apsaugotos. Deja, kas antras komercinės paslapties turėtojas neapgina savo teisių teisme – ką jie daro ne taip? Ar 2018 m. birželio 1 d. įsigaliojęs naujasis Komercinių paslapčių teisinės apsaugos įstatymas apsaugo komercines paslaptis ir mums nieko nebereikia daryti? Kodėl kibernetinė sauga, duomenų apsauga įvardintos kaip pagrindinės verslo rizikos 2019 m.? Kokią įtaką konfidencialios informacijos užtikrinimui turi 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Pranešėjų apsaugos įstatymas? Informacija yra svarbus organizacijos turtas, kuris turi būti tinkamai apsaugotas. Įstatymas nustato, kaip teisiškai apsaugomos verslo komercinės paslaptys nuo jų neteisėto gavimo, naudojimo ir atskleidimo. Tačiau įstatymas nieko nedetalizuoja, kaip užkirsti tam kelią. Organizacijos turi pačios pasirinkti tinkamiausias teisines, organizacines ir kt. priemones savo komercinėms paslaptims apsaugoti bei jas įgyvendinti.

Seminare nagrinėjami klausimai:

- Komercinė paslaptis: ar samprata pasikeitė po naujo Komercinių paslapčių teisinės apsaugos įstatymo įsigaliojimo 2018 m. birželio 1 d.? Informacijos atskleidimo rizikos vertinimas ir komercinių paslapčių sąrašo sudarymas. Kaip papildytina konfidencialios informacijos nustatymo ir naudojimo bei konfidencialumo laikymosi dokumentacija įsigaliojus Pranešėjų apsaugos įstatymui?
- Komercinių paslapčių gavimas, naudojimas ir atskleidimas – kada tai (ne)teisėta? Kaip atpažinti neteisėtą komercinių paslapčių gavimą, naudojimą ir atskleidimą? Praktiniai neteisėto konfidencialios informacijos atskleidimo pavyzdžiai.
- Komercinių paslapčių ir kitos konfidencialios informacijos apsaugos organizavimas. Nuo ko pradėti komercinių paslapčių ir kitos konfidencialios informacijos apsaugos projektą ir kaip jį sėkmingai įgyvendinti? Kaip tinkamas BDAR reikalavimų įgyvendinimas gali padėti sutaupyti saugant komercines paslaptis? Kurias organizacines ir technines kibernetinio saugumo priemones pasirinkti? Kas keičiasi įsigaliojus Pranešėjų apsaugos įstatymui? 8 žingsniai komercinių paslapčių apsaugos link.
- Skirtingos asmenų grupės: kaip valdyti informacijos saugos rizikas su kiekviena iš jų?
- Komercinių paslapčių ir kitos konfidencialios informacijos apsaugą užtikrinantys vidaus dokumentai. Kodėl konfidencialumo sutartis yra nepakankama priemonė komercinių paslapčių apsaugai užtikrinti? Kokius dokumentus pasitvirtinti ir taikyti savo organizacijoje? Kodėl principo „vienas dydis tinka visiems“ taikymas norint apsaugoti organizacijos komercines paslaptis gali būti jai pražūtingas? Dėl kurio vidaus dokumento trūkumo įmonės nesugebėjo apsaugoti komercinių paslapčių? Kokius dokumentus būtina pasirašyti su darbuotojais, kurie turės prieigą prie informacijos apie asmenis, kuriems vadovaujantis Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatomis taikomas reikalavimas užtikrinti konfidencialumą?
- Komercinės paslapties turėtojo teisių gynimo būdai. Ar turiu mažiau laiko teisių gynybai? Ar pakanka tik įstatyme numatytų teisių gynimo būdų? Lūžis žalos įrodinėjimo taisyklėse – į kurią pusę 2018 m. pasuko teismų praktika?
- Atsakomybės formos už komercinės paslapties apsaugos pažeidimus. Sugriežtėjo ar sušvelnėjo? Kuri iš šių formų aktualiausia ir pasitaiko dažniausiai?

Seminaro dienotvarkė:

9:30 Dalyvių registracija
10:00 Seminaro pradžia
11:30 - 11:45 Kavos ir arbatos pertraukėlė
13:15 - 14:15 Pietūs
15:45 Seminaro pabaiga

Papildoma informacija:

Į kainą įskaičiuota: mokymosi medžiaga, pietūs, kava ir arbata, el. dalyvio pažymėjimas.

MB „KATSU“ yra įrašyta į Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašą Valstybės tarnybos departamento direktoriaus 2014 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. 27V-157 „Dėl Valstybės tarnybos departamento direktoriaus 2013 m. sausio 2 d. įsakymo Nr. 27V-2 „Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašo tvirtinimo“ pakeitimo“.

Seminaro trukmė:

6 akad. val.

Seminaro kaina:

100 Eur + PVM (su pietumis)

100 Eur + PVM (su pietumis)

Seminaras vyks:
  • 2019-05-28 Čiop Čiop Konferencijų centras, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2019-05-28 10:002019-05-28 15:45Europe/VilniusKatsu seminaras: Komercinių paslapčių ir kitos konfidencialios informacijos teisinė apsauga 2019 m.MB „Katsu“ laukia Jūsų seminare: Komercinių paslapčių ir kitos konfidencialios informacijos teisinė apsauga 2019 m. Seminaro data: 2019-05-28 Seminaro vieta: Čiop Čiop Konferencijų centras, Vilnius 9:30 Dalyvių registracija 10:00 Seminaro pradžia 11:30 - 11:45 Kavos ir arbatos pertraukėlė 13:15 - 14:15 Pietūs 15:45 Seminaro pabaiga Iki susitikimo! MB „Katsu“ Tel. +370 672 34901 info@katsu.ltČiop Čiop Konferencijų centras, VilniusMB „Katsu“info@katsu.lt)

Registracija

* Privalomi laukai
Taip (kaina su pietumis 100 EUR + PVM) Ne (kaina be pietų EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo asmens kodą arba gimimo datą.
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
Sutinku gauti informaciją apie MB „Katsu“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Katsu“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.